Príbeh značky: Ako nahryznuté jabĺčko zmenilo svet

 
 
 

0907 615 888

 
 
Reklamné okno
 
 
 
Úvod > Blog > Príbeh značky: Ako nahryznuté jabĺčko zmenilo svet
 

Príbeh značky: Ako nahryznuté jabĺčko zmenilo svet

ako vznikol iphone

 

iMac, iPod, iPhone, iPad. Stavíme sa, že máte doma aspoň jedno z týchto revolučných zariadení, ak nie rovno všetky. Tieto technologické vychytávky, ktoré zdobí legendárne nahryznuté jablko, neuveriteľne predbehli svoju dobu. Na počiatku bola obyčajná garáž a dva neobyčajné mozgy. Steve Jobs a Steve Wozniak vynašli prvý skutočne osobný počítač. A ako to pokračovalo? Pozrite si neuveriteľný príbeh firmy Apple.

 

 

Takto vyzeral prvý mobil od Apple

Možno vás vyvedieme z omylu, ale iPhone nebol prvý pokus firmy Apple o telefón. Snažili sa spolupracovať s firmou Motorola. Výsledkom bol tradičnejší tlačidlový mobil ROKR E1, ktorého výnimočnosť mala spočívať v integrovaní iTunes.

 

 

Napriek neúspechu to Apple na poli telefónov nevzdal, ale vydal sa radšej vlastnou cestou. A dobre spravil. V roku 2007 tak na výstave MacWorld predstavil Steve Jobs niečo dovtedy nevídané. iPhone. Revolučný telefón, ktorý prekonal svoju dobu. Zatienil všetky vtedajšie robustné smartfóny, ktorých polovicu tela tvorila klávesnica. Okrem iného teda predstavil svetu prvý dotykový displej.

 

 

Lepšie a lepšie modely iPhonov, či?

S každým ďalším modelom iPhone vylepšoval systém a jeho rýchlosť, použiteľnosť, pripojenie i technológie. Hoci sa vyskytli aj škandály. iPhone 4 mal ten problém, že pri držaní v dlani strácal signál. iPhone 6 Plus sa dokázal až neprimerane ohnúť.

A čo iPhone X? Ide o pozoruhodné zariadenie, ktoré je výsledkom 10 rokov vývoja spoločnosti Apple. Funkcia Face ID odomykajúca iPhone pohľadom, 5,8-palcový displej bez rámu, silnejšia batéria, rýchlejší procesor, bezdrôtové nabíjanie.

 

 

Jednoducho prekonal všetky očakávania. Vrátane jeho ceny, a tiež sumy za opravu, ktorú budú mnohí potrebovať. Ukázalo sa, že konštrukcia prednej aj zadnej strany z tvrdeného skla nebol až tak dobrý ťah. Telefón je náchylnejší na rozbitie oboch strán. A v takom prípade predstavuje veľmi drahý problém. Veľká škoda, že Apple nevyvinul nezničiteľný dotykový displej či zadný kryt.

 

 

A ako je to s údajne vodovzdorným iPhonom? Hoci Apple iPhone 7 aj iPhone 8 reklamuje ako vode odolné, v skutočnosti majú iba isté prvky na ochranu pred obliatím. Špekulanti sa aj napriek tomu snažia naučiť tieto iPhony plávať. Často tým len vyskratujú základovú dosku a mobilu už nepomôže ani servis telefónov. Takéto reklamácie výrobca neprijíma, keďže si používateľ neprečítal návod na použitie. Opravy iPhone 8 a iPhone 7 sú aj v našom servise mobilov čím ďalej, tým častejšie.

 

Stále je možné nešťastiam predchádzať. Obrňte svoj iPhone. Povedzme si úprimne, že za tie peniaze vám kúpa krytu a ochrannej fólie na iPhone stojí.